ˆ

Informacja ogłoszona dnia 2015-10-05 08:34:54 przez Ewa Baranowska

mgr Elżbieta Tyczyńska - Dyrektor

Kompetencje dyrektora:
  • Podejmowanie działań jednoosobowo w zakresie zaciągania zobowiązań do kwot określonych w rocznym planie finansowym jednostki oświatowej po uzyskaniu konstrasygnaty głównego księgowego lub upoważnionej przez niego osoby.
  • Powoływanie i odwoływanie głównego księgoweqo jednostki oświatowej w porozumieniu ze Skarbnikiem Miasta.
  • Występowanie przed sądami polskimi i organami ścigania w zakresie działania jednostki oświatowej.
  • Ustanawiania pełnomocników do prowadzenia egzekucji należności jednostki oświatowej.
  • Zawierania ugód , umarzania i rozkładania na raty należności jednostki oświatowej na zasadach ustalonych przez Radę Miasta Zielona Góra.
  • Tworzenia planu finansowego jednostki oświatowej w granicach kwot uzyskanych z budżetu miasta w uzgodnieniu z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Wychowania.
  • Zawierania w imieniu Miasta Zielona góra umów najmu i dzierżawy mienia jednostki oświatowej na czas nieokreślony pod warunkiem, że w pierwszej kolejności zostaną zabezpieczone pomieszczenia na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży.
  • Nabywania środków trwałych (ruchomych) zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych oraz zbywania w trybie określonym przepisami dotyczącymi zasad sprzedaży środków trwałych przez przedsiębiorstwa państwowe.

Grażyna Kuśmierz - Intendentka

Obowiązki intendentki:
  1. Sprawowanie opieki nad całością pomieszczeń i sprzętu przedszkola oraz nadzoru nad pomieszczeniami zaplecza kuchennego i magazynowego.
  2. Załatwianie spraw związanych z utrzymaniem w stanie używalności pomieszczeń i sprzętu przedszkola
  3. Zaopatrywanie przedszkola w żywność, sprzęt, środki czystości i inne artykuły, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  4. Nadzorowanie sporządzania posiłków i przydzielania porcji żywnościowych dzieciom i personelowi zgodnie z HACCP.
  5. Sporządzanie jadłospisów zgodnie z HACCP.
  6. Uczestniczenie w ogólnych zebraniach, naradach roboczych i w razie potrzeby w posiedzeniach rady pedagogicznej.
  7. Prowadzenie magazynu i dokumentacji magazynowej zgodnie z obowiązującymi przepisami (HACCP).
  8. Prowadzenie raportów żywieniowych
  9. Prowadzenie imiennych kartotek wydawanej odzieży ochronnej
  10. Systematyczne rozliczanie się z rachunków i pobranej zaliczki
  11. Przestrzeganie przepisów bhp i ppoż.
  12. Wykonywanie innych czynności poleconych przez dyrektora przedszkola wynikających z organizacji przedszkola.
  13. Ewidencja środków nisko cennych

Podmiot udostępniający informację:
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Ewa Baranowska
Data wytworzenia informacji:
2015-10-05
Osoba, która odpowiada za treść:
Ewa Baranowska
Data wprowadzenia do BIP
2015-10-05 08:28:24
Wprowadził informację do BIP: